e-mail: novcentrtur@gmail.com 
Вівторок, 21.11.2017, 17:35
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

   

     Новоселицький районний центр спортивного туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді

Меню сайту

Форма входу

Відлік періоду офіційної діяльності музею розпочинається від дати, зазначеної в наказі по навчальному закладу про заснування музею. Наказом затверджується рада музею, що складається з громадського директора і членів ради - викладачів, учнів школи, ветеранів. Для розміщення музею повинне бути призначене окреме приміщення, яке забезпечує достатній рівень охорони і збереження експонатів:

  • надійно зачиняється 
  • має загратовані вікна 
  • площа, достатня для розміщення експозиції та вільного огляду відвідувачами 
  • захищене від прямого сонячного світла 
  • бажано з тіньової сторони будинку 
  • сталий температурно-вологісний режим 

Планування розміщення експонатів починається зі складання "Тематико-експозиційного плану". В ньому Ви попередньо плануєте де, які експонати і яким найкращим чином будуть розміщені, які пояснюючі підписи біля них буде необхідно зробити. Конструкція вітрин, стендів допоміжного фонду і використання вже існуючих також визначається заздалегідь. 

Музейні експонати повинні бути промарковані відповідно до вимог, на них має бути складена картотека, книга вступу. Біля кожного експонату має бути етикетка з пояснюючим написом. Бажано до процедури реєстрації вже мати складені тексти екскурсій і план роботи музею.

Процедура реєстрації відбувається безпосередньо в приміщенні музею. Реєстраційні документи музею (Акт обстеження, Уніфікований паспорт) складаються комісією. В неї входять представники Чернівецького обласного краєзнавчого музею, ОЦТКЕУМ, районного відділу освіти і затверджуються їх підписами та печатками навчального закладу та райВО. За результатами огляду, на підставі реєстраційних документів в кінці року видається наказ по управлінню про реєстрацію музею з видачею "Свідоцтва про відомчу реєстрацію".

З цього моменту Ваша музейна колекція стає частиною музейного фонду України, відповідно держава бере її під свою охорону. Ми вітаємо Вас з набуттям нового статусу і бажаємо успіхів у роботі, яка тільки-но починається.

 

Помилки, що найчастіше допускаються при оформленні експозиції: 

Найчастіше зустрічається пряме наклеювання фотокарток на стенди. Пам'ятайте: клей з часом жовкне і руйнує цінну фотографію. Краще виготовити рамочку і повісити фото, як картину. Можна використати так зване паспорту: рамку з картону, куди вкладається фото. 
Обачно використовуйте новітнє канцелярське приладдя - старі фотографії, документи різко дисонують з оракалом, файлами та ін. Тим більше, що останні ще й виблискують, звужуючи кут огляду.

 

 

Поради при оформленні: 

Зверніть увагу, що головними в музеї є експонати, а не підписи до них: пояснююча етикетка повина бути невеликою і розміщуватись поряд з експонатом. Як варіант, зробіть їх не на білому папері, а на кольоровому картоні. Колір повинен бути однаковий в межах одного розділу експозиції. 
Створіть вигідний простір. Складання декількох однотипних предметів часто не дозволяє в повній мірі роздивитись хоча б один з них. Видаліть зайві в сховище, та регулярно міняйте їх. Звільнений простір навколо можна частково використати для розміщення пояснень щодо призначення предмету, або моделювання відповідної обстановки використання.
Структуруйте експозицію. Предмети повинні групуватись за якимось принципом (удосконалення з часом, за місцем використання та ін.)
Допоміжний фонд має бути! Експозиція музею - це не тільки оригінальні пам'ятки історії. Чергуйте їх з текстовими описами, історіями, пов'язаними з експонованими музейними предметами, копіями та муляжами, схемами і картинами, що відтворюють атмосферу того часу.
Ведіть книгу відвідувачів. З часом вона сама стане цінним експонатом, демонструючи записи Ваших дорогих гостей.

 

 

Розмістіть вказівники до Вашого музею поблизу дороги, табличку з розкладом роботи на дверях музею. Вони полегшать завдання відвідувачам знайти Вас і регулярно будуть нагадувати односельчанам про Ваше існування та можливу допомогу з їхнього боку.


Список зареєстрованих музеїв в Новоселицькому районі при ЗНЗ


"Організація роботи шкільного музею"


Шкільний музей "Методичні рекомендації 2011"


Інвентарна картка (зразок)


Тематико-експозиційний план (зразок)


Нормативна база


 

Пошук

Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2017 Конструктор сайтів - uCoz